Stagiair(e) Reclasseringswerker

WO Stagiair(e) Reclasseringswerker (Rotterdam of Den Haag) Periode september 2024 t/m februari 2025

Ben jij als student Criminologie geïnteresseerd in een leerzame, goed begeleide stage in de master-fase van jouw studie? En wil jij kennis en competenties ontwikkelen behorend bij de functie van reclasseringswerker en ervaren hoe boeiend dit vak is?
Solliciteer dan nu!


Wat doet een reclasseringswerker
Als eerste de advieskant. Op basis van dossieronderzoek, jouw gesprekken met een dader/verdachte, en met behulp van wetenschappelijke getoetste diagnose-instrumenten breng je in relatief korte tijd advies uit aan onze opdrachtgevers. Dat kunnen zijn de rechterlijke macht, het openbaar ministerie en het gevangeniswezen. Daarin geef je een inschatting van de kans op recidive en wat er nodig is om dat te voorkomen. In je advies geef je daarbij ook aan welke reclasseringsinterventies daarbij eventueel zouden
passen. Zo draag je bij aan een goed functionerende rechtstaat.

Wanneer je toezicht houdt op een reclassent is dat altijd op basis van een justitieel kader. Dat is meestal een vonnis van de rechter met bijzondere voorwaarden. Het kan ook een beslissing tot schorsing voorlopige hechtenis zijn, of een besluit van de directeur van een gevangenis. Wanneer een reclassent niet meewerkt heeft dat dus gevolgen. Dit justitiële en dus gedwongen ‘kader’ is de stok achter de deur, maar jij weet ook andere manieren te vinden om reclassenten te motiveren om mee te werken aan de gestelde doelen. Ook al kan en mag dat wat tijd kosten. Tijdens het toezicht vind je daarin de juiste balans tussen begrenzen en begeleiden, controleren en motiveren.

Wat houdt de stage in
Als stagiair ga je kennis maken met de advieskant van het werk van een reclasseringswerker en ontwikkel je hiervoor relevante competenties. Ter ondersteuning hiervan bieden we je een interne opleiding aan bij onze Reclasseringsacademie en maak je een online assessment om inzicht te krijgen in jouw competenties voor de functie van reclasseringswerker. Je ontvangt professionele begeleiding/coaching door een mentor; een ervaren reclasseringswerker. Verder loop je mee met diverse collega’s, neem je deel aan
multidisciplinaire overleggen en krijg je een beeld van de samenwerking in het sociaal domein en met de veiligheidsketen. Je krijgt de ruimte om zelfstandig aan de slag te gaan, bijvoorbeeld door regie te nemen in gesprekken met reclassenten. Om alle aspecten van de reclassering te leren kennen en de werkzaamheden uit te kunnen voeren, vragen wij om een inzet van circa 28-32 uur per week, verdeeld over 4 dagen gedurende een periode van 6 maanden. We bieden een stagevergoeding van bruto € 350,- per maand op
basis van 32 uur per week. Voor deze stage is een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nodig. De kosten
hiervan worden vergoed.

Wat heb je in je mars
We verwachten dat je bent begonnen aan jouw master Criminologie en interesse hebt in het werk van de reclassering of misschien zelfs overweegt na jouw afstuderen als reclasseringswerker aan de slag te gaan. Verder vragen we een open blik, waarbij je ook kunt reflecteren op jouw eigen handelen ten behoeve van jouw ontwikkeling. Je handelt integer, neemt initiatief, kan goed zelfstandig werken, maar werkt ook graag samen. We rekenen erop dat je kunt omgaan met mensen met uiteenlopende achtergronden/diversiteit.

Goed om te weten: een stage voor master studenten Criminologie bieden wij sinds vorig jaar aan. De inhoud van de stage is nog in ontwikkeling, dat wil zeggen dat we nog aan het uitproberen zijn hoe deze stage er uit zou moeten zien. Jouw ervaringen in deze stage benutten we om te komen tot een toffe en passende stage voor masterstudenten Criminologie.

Interesse?
Reageren kan met een CV en korte motivatie (met vermelden voorkeur voor Rotterdam of Den Haag) tot en
met zondag 12 mei naar Merel Jansen/M&O: m.jansen@reclassering.nl Voor vragen is zij ook telefonisch
bereikbaar via 06 46 216 566.

Winkelmandje